515CAB32M7680AAG
Mfr.Part #
515CAB32M7680AAG
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC VCXO 32.7680MHZ CMOS
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
JESD-609 Code :
e4
Linearity :
5%
Supply Voltage :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Fall Time-Max :
1.2ns
Frequency :
32.768MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Frequency :
32.768MHz
Factory Lead Time :
4 Weeks
Rise Time-Max :
1.2ns
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Type :
VCXO
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Symmetry-Max :
52/48%
Control Voltage-Min :
0.33V
Surface Mount :
yes
Control Voltage-Max :
2.97V
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
29mA
Packaging :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm