501AAA27M0000DAG
Mfr.Part #
501AAA27M0000DAG
Description
OSC CMEMS 27.0000MHZ LVCMOS
Stock
292
In Stock :
292
2 (1 Year)
REACH SVHC :
Unknown
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
27MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Height :
889μm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Packaging :
Strip
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Si501
Operating Supply Voltage :
3.6V
Published :
2008
Load Capacitance :
15pF
Max Duty Cycle :
55 %
Frequency Tolerance :
0.005%
Voltage - Supply :
1.7V~3.6V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Supply Current :
2.5mA