501AAA24M0000BAF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
501AAA24M0000BAF
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC CMEMS 24.0000MHZ LVCMOS
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Max Supply Current :
2.5mA
Published :
2013
Series :
Si501
Function :
Enable/Disable
Mount :
Surface Mount
Height :
889μm
Termination :
SMD/SMT
Base Resonator :
MEMS
Load Capacitance :
15pF
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Packaging :
Strip
Frequency :
24MHz
Type :
CMEMS®
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Supply Voltage :
3.6V
Voltage - Supply :
1.7V~3.6V
Output :
LVCMOS
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Number of Pins :
4
Frequency Tolerance :
0.005%
Mounting Type :
Surface Mount
Max Duty Cycle :
55 %
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm