501AAA24M0000CAG
Mfr.Part #
501AAA24M0000CAG
Description
OSC CMEMS 24.0000MHZ LVCMOS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Tolerance :
0.005%
Voltage - Supply :
1.7V~3.6V
Load Capacitance :
15pF
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Fall Time-Max :
1.2ns
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.9mm
Function :
Enable/Disable
Termination :
SMD/SMT
Frequency :
24MHz
Max Supply Current :
2.5mA
Operating Supply Voltage :
3.6V
Type :
CMEMS®
REACH SVHC :
Unknown
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
889μm
Mounting Type :
Surface Mount
Max Duty Cycle :
55 %
Rise Time-Max :
1.2ns
Base Resonator :
MEMS
Operating Frequency :
24MHz