501AAA27M0000CAF
Mfr.Part #
501AAA27M0000CAF
Description
OSC CMEMS 27.0000MHZ LVCMOS
Stock
44
In Stock :
44
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency Tolerance :
0.005%
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Published :
2008
Load Capacitance :
15pF
Max Duty Cycle :
55 %
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Supply :
1.7V~3.6V
Operating Supply Voltage :
3.6V
2 (1 Year)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Function :
Enable/Disable
REACH SVHC :
Unknown
Frequency :
27MHz
Max Supply Current :
2.5mA
Series :
Si501
Frequency Stability :
±50ppm