515CAA10M2400AAGR
Mfr.Part #
515CAA10M2400AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ CMOS
Supply Voltage :
3.3V
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Power Supplies :
3.3V
Current - Supply (Max) :
29mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency Stability :
±20ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
10.24MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
10.24MHz
Surface Mount :
yes
Datasheets
515CAA10M2400AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA10M2400AAGR
515CAA10M2400AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD