515CAA10M0000AAG
Mfr.Part #
515CAA10M0000AAG
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ CMOS
VCXO
Operating Frequency :
10MHz
Power Supplies :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
10MHz
Packaging :
Strip
Reach Compliance Code :
Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
29mA
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
6
Datasheets
515CAA10M0000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA10M0000AAG
515CAA10M0000AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD