515CAA10M2400AAG
Mfr.Part #
515CAA10M2400AAG
Description
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ CMOS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
10.24MHz
1 (Unlimited)
Operating Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
10.24MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Max) :
29mA
Contact Plating :
Gold
Packaging :
Strip
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Mount :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Datasheets
515CAA10M2400AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA10M2400AAG
515CAA10M2400AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD