515CAA000256AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CAA000256AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
VCXO
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Load Capacitance :
15pF
Frequency :
256MHz
Series :
Si515
Packaging :
Strip
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
29mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
CMOS
Base Resonator :
Crystal
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Supply Voltage :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Stability :
±20ppm
Datasheets
515CAA000256AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA000256AAG
515CAA000256AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD