515CAAM100000AAG
Mfr.Part #
515CAAM100000AAG
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000KHZ CMOS
Manufacturer :
Silicon Labs
CMOS
Symmetry-Max :
52/48%
Series :
Si515
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
29mA
Fall Time-Max :
1.2ns
Linearity :
5%
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
JESD-609 Code :
e4
Frequency :
100kHz
Control Voltage-Min :
0.33V
Type :
VCXO
RoHS Status :
RoHS Compliant
1 (Unlimited)
Control Voltage-Max :
2.97V
Factory Lead Time :
4 Weeks
Supply Voltage :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Rise Time-Max :
1.2ns
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
0.1MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±20ppm