WSL0805R0220FEB
Mfr.Part #
WSL0805R0220FEB
Description
RES 0.022 OHM 1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Series :
WSL
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Resistance :
22MOhms
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Factory Lead Time :
30 Weeks
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
170°C
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
WSL0805R0220FEB
Vishay / Dale WSL0805R0220FEB
WSL Series, Metal Element, 22mOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -65°C~170°C