WSL0805R0220FEA18
Mfr.Part #
WSL0805R0220FEA18
Description
RES 0.022 OHM 1% 1/4W 0805
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
170°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Radiation Hardening :
No
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Military Standard :
Not
Width :
1.25mm
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Series :
WSL-HP
Resistance :
22MOhms
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Depth :
1.27mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2mm
Height :
330μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
32 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Datasheets
WSL0805R0220FEA18
Vishay / Dale WSL0805R0220FEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 22mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C