WSL0805R0190FTG
Mfr.Part #
WSL0805R0190FTG
Description
RES 0.019 OHM 1% 1/8W 0805
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Max Operating Temperature :
170°C
Length :
2.03mm
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Power Rating :
125mW
Width :
1.27mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
19mOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Series :
WSL
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Datasheets
WSL0805R0190FTG
Vishay / Dale WSL0805R0190FTG
WSL Series, Metal Element, 19mOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -65°C~170°C