WSL0805R0110FBA
Mfr.Part #
WSL0805R0110FBA
Description
RES 0.011 OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
170°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power Rating :
125mW
Length :
2.03mm
Width :
1.27mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Resistance :
11MOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
WSL0805R0110FBA
Vishay / Dale WSL0805R0110FBA
WSL Series, Metal Element, 11mOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -65°C~170°C