WSL0603R1000FTB
Mfr.Part #
WSL0603R1000FTB
Description
RES 0.1 OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
52 Weeks
Height Seated (Max) :
0.021 0.53mm
Resistance :
100mOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
WSL0603R1000FTB
WSL Series, Metal Element, 100mOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -65°C~170°C