WSL0603R0700FEA
Mfr.Part #
WSL0603R0700FEA
Description
RES 0.07 OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
70mOhms
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
44 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Published :
Height Seated (Max) :
0.021 0.53mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Max Operating Temperature :
170°C
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Datasheets
WSL0603R0700FEA
Vishay / Dale WSL0603R0700FEA
WSL Series, Metal Element, 70mOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -65°C~170°C