WSL0603R0200FEB18
Mfr.Part #
WSL0603R0200FEB18
Description
RES 0.02 OHM 1% 1/5W 0603
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Resistance :
20mOhms
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Factory Lead Time :
44 Weeks
Datasheets
WSL0603R0200FEB18
WSL-HP Series, Metal Element, 20mOhms, 0.2W 1/5W, ±1%, -65°C~170°C