WSL0603R0180FEA18
Mfr.Part #
WSL0603R0180FEA18
Description
RES 0.018 OHM 1% 1/5W 0603
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Height :
330μm
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Factory Lead Time :
44 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Power Rating :
200mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
800μm
Resistance :
18mOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Case Code (Metric) :
Metal Element
Max Operating Temperature :
170°C
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Length :
1.6mm
Datasheets
WSL0603R0180FEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 18mOhms, 0.2W 1/5W, ±1%, -65°C~170°C