TPCL226M004R5000
Mfr.Part #
TPCL226M004R5000
Description
CAP TANT 22UF 20% 4V 0603
Capacitance :
22µF
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Leakage Current :
0.0009mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
JESD-609 Code :
e3
Ripple Current :
64mA
2
Voltage - Rated :
4V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm @ 100kHz
Width :
0.85mm
Pbfree Code :
yes
Feature :
GENERAL PURPOSE
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C