TPCL106M010X40TX
Mfr.Part #
TPCL106M010X40TX
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
10μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±20%
Tape and Reel (TR)
Datasheets
TPCL106M010X40TX
KYOCERA AVX TPCL106M010X40TX
10μF ±20% Tape & Reel (TR) 0603 (1608 Metric)