TL3AR22FTDG
Mfr.Part #
TL3AR22FTDG
Description
RES 0.22 OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm)
Base Product Number :
TL3AR
Minimum Operating Temperature :
- 65 C
Height - Seated (Max) :
0.024 (0.60mm)
Length :
6.4 mm
Packaging :
MouseReel
Height :
550 µm
Package :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Resistors
Brand :
TE Connectivity / Holsworthy
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
1W
Width :
3.2 mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Maximum Operating Temperature :
+ 170 C
Termination :
2 Terminal
Technology :
Thin Film
Mounting Style :
PCB Mount
Product Status :
Active
2512 (6432 Metric)
Features :
Termination Style :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
155 °C
Power Rating :
100 mW
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
TE Connectivity
Voltage Rating :
50 V
Product Type :
Current Sense Resistors
RoHS :
Details
Product Category :
Current Sense Resistors - SMD
Failure Rate :
Min Operating Temperature :
-55 °C
Resistance :
27.1 Ω
Tolerance :
1 %
Application :
Current Sense
Series :
TL
Datasheets
TL3AR22FTDG
TE Connectivity AMP Connectors TL3AR22FTDG
TL Series, Thin Film, 27.1 Ω, 1W, 1 %, -65°C ~ 170°C