TL3AR01FTDG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TL3AR01FTDG
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.01 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Number of Terminations :
2
Feature :
Current Sense
Composition :
Metal Foil
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
18 Weeks
Construction :
Chip
Surface Mount :
yes
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Size / Dimension :
0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
TL, CGS
Resistance :
10MOhm
Packing Method :
TR
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
1W