TFSC680RJE
Mfr.Part #
TFSC680RJE
Description
RES 680 OHM 5% 3/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Power Rating :
750mW
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Non-Inductive, Pulse Withstanding
Diameter :
5.5mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Voltage - Rated :
4kV
Tolerance :
±5%
Height :
1.1mm
Size / Dimension :
0.217 x 0.028 Rectangularx0.512L 5.50mmx0.70mmx13.00mm
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
4kV
Max Power Dissipation :
750mW
Lead Length :
10mm
Resistance :
680Ohm
Datasheets
TFSC680RJE
Ohmite TFSC680RJE
Through Hole FIXED RESISTOR, 680Ohm, 0.75W 3/4W, Thick Film,