TFSC51K0JE
Mfr.Part #
TFSC51K0JE
Description
RES 51K OHM 5% 3/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.217 x 0.028 Rectangularx0.512L 5.50mmx0.70mmx13.00mm
Voltage - Rated DC :
4kV
Height :
1.1mm
Max Power Dissipation :
750mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
51kOhm
Lead Length :
10mm
Published :
Power Rating :
750mW
Tin/Silver (Sn/Ag)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
4kV
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Datasheets
TFSC51K0JE
Through Hole FIXED RESISTOR, 51kOhm, 0.75W 3/4W, Thick Film,