TFSC4K70JE
Mfr.Part #
TFSC4K70JE
Description
RES 4.7K OHM 5% 3/4W AXIAL
Lead Length :
10mm
Resistance :
4.7kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
1.1mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Size / Dimension :
0.217 x 0.028 Rectangularx0.512L 5.50mmx0.70mmx13.00mm
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Power Rating :
750mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Voltage - Rated :
4kV
Max Power Dissipation :
750mW
Datasheets
TFSC4K70JE
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, 0.75W 3/4W, Thick Film,