TCJ5337M016R0100E
Mfr.Part #
TCJ5337M016R0100E
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 330UF 16V 2917
Stock
230
In Stock :
230
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
5
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Type :
Molded
Capacitance :
330µF
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TCJ
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm