TCJ5337M010R0035
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCJ5337M010R0035
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP TANT POLYMER
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
10V
Published :
Capacitance :
330µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm