TCJ5337M016R0100
Mfr.Part #
TCJ5337M016R0100
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 330UF 16V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Manufacturer Size Code :
5
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Type :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
330µF
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TCJ
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±20%