S4-604RF8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S4-604RF8
Manufacturer
Riedon
Package / Case
4525 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES SMD 604 OHM 1% 2W 4525
Manufacturer :
Riedon
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
604Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.449Lx0.252W 11.40mmx6.40mm
Feature :
Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Height :
5.0038mm
Max Power Dissipation :
2W
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Package / Case :
4525 J-Lead
Number of Terminations :
2
Published :
Series :
S
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
S4-604RF8
Riedon S4-604RF8
S Series, Wirewound, 604Ohm, ±1%, -55°C~275°C