S4-681RF1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S4-681RF1
Manufacturer
Riedon
Package / Case
4525 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES SMD 681 OHM 1% 2W 4525
Manufacturer :
Riedon
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
S
Power (Watts) :
2W
Max Operating Temperature :
275°C
Package / Case :
4525 J-Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
681Ohms
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Wirewound
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
5.0038mm
Number of Terminations :
2
Length :
11.4046mm
Width :
6.4008mm
Size / Dimension :
0.449Lx0.252W 11.40mmx6.40mm
Feature :
Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
Datasheets
S4-681RF1
Riedon S4-681RF1
S Series, Wirewound, 681Ohms, 2W, ±1%, -55°C~275°C