RK73B1ERTTP333G
Mfr.Part #
RK73B1ERTTP333G
Description
RES 33K OHM 2% 1/10W 0402
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
33kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
75V