RE0201BRE0747KL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RE0201BRE0747KL
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/20W 0201
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Series :
RE
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
50mW
Published :
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
47kOhm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm