RC1206DR-071M5L
Mfr.Part #
RC1206DR-071M5L
Description
RES 1.5M OHM 0.5% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.5%
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1.5mOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RC1206DR-071M5L
YAGEO RC1206DR-071M5L
RC Series, Thick Film, 1.5MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C