PLV-150S024
Mfr.Part #
PLV-150S024
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 6.25A
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Type :
Constant Voltage
Efficiency :
93%
Voltage - Isolation :
2kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
IP67
Series :
PLV-150 (150W)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Current - Output (Max) :
6.25A
Mounting Type :
Chassis Mount
Published :
Termination Style :
Wire Leads
Number of Outputs :
1
Size / Dimension :
8.90Lx2.66W x 1.57 H 226.0mmx67.5mmx40.0mm
Voltage - Output :
24V
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Approval Agency :
cULus
Topology :
AC DC Converter
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
150W
Datasheets
PLV-150S024
Qualtek Electronics Corp. PLV-150S024
PLV-150S024 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'