PLV-050S012
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLV-050S012
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
LED DRIVER CV AC/DC 12V 4.17A
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Series :
PLV-050 (50W)
Mount :
Chassis Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Max Output Current :
4.17A
Number of Outputs :
1
Termination Style :
Wire Leads
Published :
Type :
Constant Voltage
Current - Output 1 :
4.17A
Approval Agency :
cULus
Voltage - Output 1 :
12V
Efficiency :
82%
Topology :
AC DC Converter
Max Power Dissipation :
50W
Height :
34.036mm
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Termination :
Wire Leads
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
IP67
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Datasheets
PLV-050S012
Qualtek Electronics Corp. PLV-050S012
PLV-050S012 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'