PLV-050S024
Mfr.Part #
PLV-050S024
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 2.08A
1 (Unlimited)
Current - Output (Max) :
2.08A
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Voltage - Isolation :
2kV
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Power (Watts) :
50W
Series :
PLV-050 (50W)
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Published :
Efficiency :
84%
Voltage - Output :
24V
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Datasheets
PLV-050S024
Qualtek Electronics Corp. PLV-050S024
PLV-050S024 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'