PLV-050S018
Mfr.Part #
PLV-050S018
Description
LED DRIVER CV AC/DC 18V 2.78A
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Efficiency :
84%
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Series :
PLV-050 (50W)
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Output :
18V
OCP, OTP, OVP, SCP
Power (Watts) :
50W
Published :
Current - Output (Max) :
2.78A
Datasheets
PLV-050S018
Qualtek Electronics Corp. PLV-050S018
PLV-050S018 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'