PLV-035S024
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLV-035S024
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 1.46A
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Series :
PLV-035 (35W)
Topology :
AC DC Converter
Power (Watts) :
35W
Published :
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Voltage - Isolation :
2kV
Number of Outputs :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Mounting Type :
Chassis Mount
Ratings :
IP67
Type :
Constant Voltage
Voltage - Output :
24V
Current - Output (Max) :
1.46A
Operating Temperature :
-25°C~50°C
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Approval Agency :
cULus
Termination Style :
Wire Leads
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Efficiency :
85%
Datasheets
PLV-035S024
Qualtek Electronics Corp. PLV-035S024
PLV-035S024 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'