PLV-100S024
Mfr.Part #
PLV-100S024
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 4.16A
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Mounting Type :
Chassis Mount
Termination Style :
Wire Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Output :
24V
Number of Outputs :
1
Approval Agency :
cULus
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Min) :
90VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Output (Max) :
4.16A
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Topology :
AC DC Converter
Voltage - Isolation :
2kV
Efficiency :
91%
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Published :
Size / Dimension :
8.27Lx2.66W x 1.46 H 210.0mmx67.5mmx37.0mm
Power (Watts) :
100W
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Series :
PLV-100 (100W)
Ratings :
IP67
Datasheets
PLV-100S024
Qualtek Electronics Corp. PLV-100S024
PLV-100S024 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'