PH3135-65M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PH3135-65M
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
Metal
Datasheet
Download
Description
RF TRANS NPN 65V
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - RF
Max Collector Current :
7.7A
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Power - Max :
65W
Pbfree Code :
yes
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Transistor Type :
NPN
Factory Lead Time :
28 Weeks
Terminal Form :
Flat
Case Connection :
Base
Collector Emitter Breakdown Voltage :
65V
Operating Temperature :
200°C TJ
Highest Frequency Band :
S B
Additional Feature :
WITH EMITTER BALLASTING RESISTORS
Number of Pins :
2
Pin Count :
2
Transistor Element Material :
SILICON
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
65W
Number of Elements :
1
Transistor Application :
AMPLIFIER
Gain :
8.23dB ~ 9.09dB
Package / Case :
Metal
Published :
Packaging :
Tray
Number of Terminations :
Configuration :
SINGLE WITH BUILT-IN RESISTOR
Terminal Position :
Dual
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
65V
Surface Mount :
yes
Polarity/Channel Type :
NPN
Datasheets
PH3135-65M
MACOM Technology Solutions PH3135-65M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD