PCL1254-GLP
Mfr.Part #
PCL1254-GLP
Description
CBI LED T-1 3MM 4 LED ARRAY RIGH
Terminal Pitch :
2.54mm
Color :
Green
Viewing Angle :
50°
Millicandela Rating :
2.1mcd
Through Hole, Right Angle
Current :
2mA
Lens Size :
3mm T-1
Wavelength - Peak :
565nm
Overall Height :
6.8mm
Luminous Intensity :
2.1 mcd
Datasheets
PCL1254-GLP
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING