PCL1254-BCG
Mfr.Part #
PCL1254-BCG
Description
CBI LED T-1 3MM 4 LED ARRAY RIGH
Terminal Pitch :
2.54mm
Lens Size :
3mm T-1
Surface Mount :
No
Current :
20mA
Color :
Green
Wavelength - Peak :
565nm
Viewing Angle :
45°
Luminous Intensity :
44.0 mcd
Lens Type :
TINTED
Millicandela Rating :
44mcd
Overall Height :
6.8mm
Datasheets
PCL1254-BCG
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING