PCL1254-BR
Mfr.Part #
PCL1254-BR
Description
CBI LED T-1 3MM 4 LED ARRAY RIGH
Overall Height :
6.8mm
Wavelength - Peak :
635nm
8 Weeks
Lens Type :
Diffused
Terminal Pitch :
2.54mm
Viewing Angle :
60°
Luminous Intensity :
14.0 mcd
Color :
Red
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Current :
20mA
Lens Size :
3mm T-1
Millicandela Rating :
14mcd
Datasheets
PCL1254-BR
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING