PCL1254-BCA
Mfr.Part #
PCL1254-BCA
Description
CBI LED T-1 3MM 4 LED ARRAY RIGH
Overall Height :
6.8mm
Wavelength - Peak :
583nm
Viewing Angle :
45°
Color :
Amber
Lens Type :
TINTED
Lens Size :
3mm T-1
Millicandela Rating :
30mcd
Terminal Pitch :
2.54mm
Surface Mount :
No
Current :
20mA
Luminous Intensity :
30.0 mcd
Datasheets
PCL1254-BCA
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING