PCL1254-DRG
Mfr.Part #
PCL1254-DRG
Description
CBI LED T-1 3MM 4 LED ARRAY RIGH
Color :
Green, Red
Lens Size :
3mm T-1
Optoelectronic Device Type :
DUAL COLOR LED ARRAY
Millicandela Rating :
3.7mcd Green, 4.3mcd Red
Overall Height :
6.8mm
Luminous Intensity :
4.3/3.7 mcd
Viewing Angle :
118°
Terminal Pitch :
2.54mm
Wavelength - Peak :
567nm 635nm
Datasheets
PCL1254-DRG
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING