PCL1254-BR12V
Mfr.Part #
PCL1254-BR12V
Description
CBI LED T-1 3MM 4 LED ARRAY 60DE
Overall Height :
6.8mm
Luminous Intensity :
8.0 mcd
Color :
Red
Wavelength - Peak :
635nm
Lens Size :
3mm T-1
Terminal Pitch :
2.54mm
Viewing Angle :
60°
Millicandela Rating :
8mcd
Datasheets
PCL1254-BR12V
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING