PCA.3E.312.CLLK15
Mfr.Part #
PCA.3E.312.CLLK15
Description
CONN CIRC RCPT 12P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
12
Cable Opening :
0.555 ~ 0.591 (14.10mm ~ 15.00mm)
Current Rating :
8A
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Shell Size - Insert :
312
Datasheets
PCA.3E.312.CLLK15
Receptacle, Female Sockets and Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 12 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk Keyed Push-Pull
PCA.3E.312.CLLK15 Overview
PCA.3E.312.CLLK15 Features
3E series
PCA.3E.312.CLLK15 Applications
There are a lot of LEMO
PCA.3E.312.CLLK15 Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER