PCA.00.113.CTLC31
Mfr.Part #
PCA.00.113.CTLC31
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Cable Opening :
0.106 ~ 0.122 (2.70mm ~ 3.10mm)
Current Rating :
8A
Free Hanging
Datasheets
PCA.00.113.CTLC31
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 1 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk A Push-Pull
PCA.00.113.CTLC31 Overview
PCA.00.113.CTLC31 Features
00S series
PCA.00.113.CTLC31 Applications
There are a lot of LEMO
PCA.00.113.CTLC31 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER