PCA.00.113.CTLC27
Mfr.Part #
PCA.00.113.CTLC27
Current Rating :
8A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Cable Opening :
0.087 ~ 0.106 (2.20mm ~ 2.70mm)
00S
Datasheets
PCA.00.113.CTLC27
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 1 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk A Push-Pull
PCA.00.113.CTLC27 Overview
PCA.00.113.CTLC27 Features
00S series
PCA.00.113.CTLC27 Applications
There are a lot of LEMO
PCA.00.113.CTLC27 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER