PCA.00.113.CTLC29Z
Mfr.Part #
PCA.00.113.CTLC29Z
Current Rating :
8A
Cable Opening :
0.114 (2.90mm)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
A
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 1 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk A Push-Pull
PCA.00.113.CTLC29Z Overview
PCA.00.113.CTLC29Z Features
00S series
PCA.00.113.CTLC29Z Applications
There are a lot of LEMO
PCA.00.113.CTLC29Z Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER